איך שומרים על שיער שעבר החלקה יפנית?

החלקות יפניות- רשת מספרות מוטיה רובין

החלקת שיער יפנית היא הגשמת חלום לכל אחת שלא יכולה להתחיל יום בלי מחליק שיער ביתי או מייבש שיער.

להלן מספר דגשים שחשוב לדעת לפני ביצוע החלקת שיער יפנית: 

בחירת מעצב השיער שיבצע את החלקת השיער- אם ביצעת את החלקת השיער היפנית אצל מעצב שיער מיומן ומקצועי והשיער שלך קיבל את כל התוצאות המיוחלות, חלק כמו שרצית רך ונעים למגע, אז בהחלט את פטורה מחלק ניכר בתחזוקת השיער. אך אם התוצאות אינן מושלמות והשיער בחלקו לא חלק כמצופה תצטרכי מידי פעם לבצע גימורים עם מחליק השיער הביתי. כך שחשוב מאוד שתלכי לבעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון והכשרה נכונה לקבלת השיער המושלם. אצל מעצב השיער מוטי רובין תקבלי את כל הידע המקצועי להחלקת שיערך.החלקות יפניות- רשת מספרות מוטיה רובין

החלקות נוספות לשורשי השיער - תדירות ביצוע החלקות לשורשי השיער תלויות בקצב צמיחת השיער ובאיזה תלתול מדובר. אם המדובר בשיער מאוד מתולתל-מקורזל יהיה עליך לחדש את ההחלקה באזור השורשים מידי 4-6 חודשים. אם המדובר בשיער מתולתל פחות-גלי, חידוש ההחלקה באזור השורשים יתבצע מידי 9-12 חודשים. זה המקום להפריך שמועה מאוד מטעה לעניין חידוש החלקה לשורשי השיער, החידוש אינו פוגע בשיער להיפך, אם ביצעת את ההחלקה אצל מעצב שיער מקצועי את תזכי לשיער אף יותר מטופח ובריא. לשם כך תוכלי להגיע לכל אחד מסניפיו של מעצב השיער מוטי רובין.

כיצד לנהוג בשיער לאחר החלקה יפנית - רצוי לא להרטיב את השיער ב 72 השעות הראשונות של ההחלקה.
במשך השבוע הראשון שלאחר ההחלקה אין לאסוף את השיער או להעביר אותו מאחורי האוזן אלא להשאיר אותו פזור וחופשי מאקססוריז כגון- סיכות, קשתות, קליפסים וגומיות. לא לחבוש כובעים. ולא לישון עם שיער רטוב לאחר חפיפה.

כיצד לטפל בשיער שעבר החלקה יפנית - יש להשתמש בתכשירים (שמפו,מסכה) המיועדים לשיער לאחר החלקה יפנית. תכשירים אלה תוכלי לרכוש גם אצל מעצב השיער ובהמלצתו וגם בפארמים השונים. רצוי שתבחרי במוצרים איכותיים המזינים את השיער ומטפחים אותו במינרלים הדרושים לו. שמפו כזה עשיר בפרוטאין ועוזר בטיפוח השערה ורמת החומציות בשמפו היא נמוכה משמעותית מאשר בשמפו רגיל.
מומלץ לשלב בכל חפיפה מסיכת שיער העשירה בקרטין, שאלי את מעצב השיער שימליץ לך.
ניתן להוסיף גם שמן לטיפוח והעשרת השיער ברכות וברק.