Hebrew English Russian

מליון פנים, מליון תספורות: המדריך המלא להתאמת תספורת לצורת הפנים שלך!

מליון פנים, מליון תספורות: המדריך המלא להתאמת תספורת לצורת הפנים שלך!

איך לבחור את תספורות גברים המתאימה והנכונה ביותר בהתאם לצורת הפנים?

הנה המדריך המלא שיעשה לך סדר אצל הספר שלך! גם אנחנו חושבים שהגיע הזמן לפתור בצורה יסודית את אתגר בחירת התספורת.

 

איך להבין מה צורת הפנים שלך?

באמצעות תספורת ועיצוב שיער נכונים ניתן לתקן או להסוות את מה שלא מחמיא לך ולהבליט את מה שבאמת מתאים לך, גם במבנה הפנים וגם במבנה הראש. ספר גברים מנוסה יכול להעלים פגמים רבים באמצעות  תספורת נכונה, למשל, התקרחות מוקדמת או מצח רחב.

 

יש שישוו תספורות לניתוחים פלסטיים מוצלחים. למרות כל היתרונות של עיצוב השיער החדש, תספורת יכולה להדגיש גם חסרונות: זה יכול לקרות בגישה לא מיומנת או בחוסר ניסיון של הספר. לכן, חשוב לבחור בקפידה לא רק את ספר הגברים, אלא גם את התספורת עצמה.

כדי לבחור תספורת בצורה נכונה, צריך להבין ולהכיר את מבנה וצורת הפנים שלך, ולא פחות גם את טקסטורת השיער ומבנה השיער.

 

שימו לב לתמונה שלמטה, ואז הביטו במראה. איזו צורה הכי מזכירה את צורת הפנים שלך ? זו צורת הפנים שלך.

 צורות פנים

פנים עגולים ומלבניים

זכרו את זה - פנים עגולים לא בהכרח מעידית על השמנה. המטרה העיקרית שלכם, כמו גם הסיבה לביקור במספרה, היא ליצור אשליה זוויתית בפנים. אתם יכולים להאריך שיער בפאות, אבל בלי הגזמה, ומומלץ שהתספורת תיהיה קצרה בצדדים אך מוארכת למעלה בחלק העיליון. כך תיצרו אשליה של אורך, כאילו מותחים את הפנים כלפי מעלה . א-סימטריה קלה יוצרת זוויתיות מחמיאה, מדגישה למשל עצמות לחיים או קווי לסת יפים.

תעיזו להתנסות: לגברים עם צורת פנים עגולות מאוד מתאימות תספורות ארוכות או מוארכות. אם יש לכם שיער מתולתל גלי או פרוע, מומלץ לשקול על תספורות שמוצגות כאן.

אם בחרתם בשיער ארוך, כדאי לטפל בשיער בקפידה: לחפוף את השיער מדי יום ולהסתרק בקביעות. ככל שהתספורת ארוכה יותר, רצוי שהשיער יראה נקי ומסודר יותר!

כמו כן, הספרים ממליצים על תספורת ארוכה עם עיצוב לצד אחד או בסגנון שכבות (LEYERS)– זה יעניק לשיער נפח וניגוד ויזואלי לפנים העגולות.

 

לתספורת עגולה מתאימות התספורות הבאות:

אנדרקאט (המוכרת גם כבריטית או “Buzz Cut”). לפרטים נוספים על אנדרקאט, לחצו כאן.

תספורת קוויף – גרסה של פומפדור בסגנון מוהוק. לפרטים נוספים על קוויף, לחצו כאן.

תספורות מוארכות בשילוב טכניקת פייד.

תספורת קרופ (לקריאה נוספת, לחצו כאן)

 

צורת פנים – אובלית מלבנית:

צורת הפנים האובלית נחשבת לאידיאלית בקרב הספרים.

למעשה, תספורות לפנים אובליות ולפנים עגולות.. כמעט דומות: תספורות קצרות קלאסיות עם עיצוב לא מוקפד במיוחד. שיער שמסורק לאחד הצדדים או מסורק לאחור יתאים גם הוא לצורת פנים אובלית.

מטרת מעצב השיער במקרה כזה היא לא להאריך את הפנים, לא לעגל אותם ולא להדגיש זוויות יתר. צורת פנים אובלית נחשבת אידיאלית כי יש להדגיש את כל התכונות. בין אם זה ארוך או פשוט תספורת קצרה – הבחירה בידיכם.

  

לצורת פנים אובלית מתאימות די הרבה תספורות, ובמיוחד:

תספורת קרופ סולידית.

אנדרקאט, המוכרת כבריטית או "Buzz Cut "

טופ נוט – קלה לטיפול ולתחזוקה. לפרטים נוספים, לחצו כאן.

תספורות "בוקס" או "חצי בוקס". לקריאה נוספת, לחצו כאן.

תספורת אקזקיוטיב בשילוב טכניקת פייד ועוד.

 

פנים מרובעים - צורת פנים מרובעים

גבר עם צורת פנים מרובעת ותספורת נכונה - האידיאל הגברי.

תכונות פנים זוויתיות, קווים ברורים של עצמות לחיים ולסת בולטת – יש לכם מזל להיראות כך, ולכן אפשר להתנסות בתספורות, שכן עם צורת פנים כזו תתאים כמעט כל תספורת, מלבד תספורת פלאטופ. היא למשל הופכת את החלק העליון של הראש לשטוח ורחב, ויוצרת מראה פנים מרובע שווה מכל צידי הפנים. אסור לעשות זאת, אך תספורות קלאסיות עם עיצוב לאחור, עם נפח קל בגודש הראשי של השיער ואפילו שיער ארוך יתאימו לכם בהחלט. גם פוני בשילוב שיער קצר ייראה מצוין.

 

לתווי פנים מרובעים מתאימות התספורות הבאות:

תספורת פומפדור קלאסית או גרסה מודרנית יותר שלה, קוויף.

שיער מסורק בקפידה לאחור, כשהפוני משתלב עם כל אורך שיער מאחור

שילוב של דיוק וכאוס – קרופ

תספורת קצרה מסוג "קיפוד" קוצים או "בוקס".

 

מבנה פנים בצורת לב

קל התבלבל בין מבנה פנים בצורת לב לבין מבנה פנים בצורות משולש או בצורת יהלום – ההבדל הוא בעיקר בחדות הסנטר, ברוחב עצמות הלחיים והמצח. לצורת פנים כזו מתאימות תספורות מוארכות או ארוכות, בעוד שתספורות קצרות מדי ידגישו את רוחב המצח. תספורות מתאימות לצורת פנים בצורת לב כוללות:

 • אנדרקאט או תספורת ה “Buzz Cut”-
 • תספורות עם פוני או סירוק לצד כמו תספורת אקסקיוטיב - Executive
 • תספורת קוויף- Quiff עם נפח ומוארך.

 

צורת פנים יהלום או משולש

תספורות באורך בינוני, בעלות נפח או תספורות ארוכות עם פוני או שיער שמוסתר לאחור יתאימו למבנה פנים בצורת יהלום או משולש. מבנה פנים משולש דורש הגדלת החלק העליון של הראש באמצעות סוג של תספורת פרועה. או פומפדור מוזנח , אך כל תספורת עם פוני תיראה נהדר, ושיער מסורק לצד ייראה מצוין.

 • ניתן להסתיר סנטר צר עם זקן קצוץ.

תספורות שמתאימות לבעלי מבנה פנים בצורת יהלום או מבנה פנים משולש:

 • אנדרקאט.
 • אקסקיוטיב - Executive  עם נפח וסירוק בצידי הרכות.
 • תספורת קוויף- Quiff
 • תספורת טופ קנאט - top knot hair cut (קוקו עליון) לא מהודק. 

מבנה השיער והשפעתו על בחירת התספורת

מבנה השיער יכול להשפיע מאוד על התספורת שבחרתם. התייעצו עם הספר כדי לבחור את התספורת המיטבית עבורכם.

 

מבנה השיער והפרטים הקטנים בבחירת התספורת

מבנה שיער גלי או מתולתל בעלי טקסטורות שונות. כמו כן, יש שיער חלק, דק ונוטה אף להשתמן. במקרה של תלתלים חמודים ושיער פרוע, קל יותר לבחור תספורת – לאנשים עם סוג שיער כזה מתאימות רוב התספורות הנפחיות, ובמקרה של תספורת מובנית אפשר להשתמש במחליק ובחומרים לקיבוע חזק.

שיער חלק יכול להקנות מראה כבד. כדי להימנע מכך, הספרים ממליצים על תספורות עם סירוק לאחור. כן, זה ידרוש יותר זמן ומשאבים, אך התוצאה נראית נהדרת.

שיער דק לא מחזיק מעמד זמן רב עם עיצוב מוקפד. כדאי לשקול תספורות גבריות פשוטות שלא דורשות חומקים מעצבים. לדוגמה, "British Style" עם פוני דינאמי לצד. שימו לב לשחקן המפורסם ג'וני דפ – יש לו שיער מעט מתולתל אך רך. למרות זאת, הוא תמיד נראה נהדר בזכות עיצוב שיער מסודר לאחור, לצד או עם שביל ישר.

לסיכום, בואו לאחד מסניפי רשת מספרות מוטיה רובין  עם תמונה של התספורת המועדפת עליכם. הספרים המקצועיים שלנו בעלי ניסיון רב יוכלו להתאים את התספורת שבחרתם למבנה השיער ולצורת הפנים שלכם.

פומפדור - POMPADOUR טרנד תספורות לגבר הכובש בעולם

גבירותי ורבותי, תשננו את השם הבא - POMPADOUR – פומפדור בתספורות גברים

רטרו שיק בתספורות גברים - הטרנדית החדשה שתככב עוד הרבה השנה. היא עשתה אינספור קאמבקים וכל פעם היא הומצאה מחדש! פומפדור – היא התשובה לקלאסיקה הנצחית של תספורות הגברים!

שיעור היסטוריה קצר על תספורת פומפדור לגבר:

התספורת נקראת כך על שמה של ה-מרקיזה דה פומפדור (fr. marquise de Pompadour), המאהבת המיתולוגית של מלך צרפת לואי ה-15. התסרוקת שהליידי פומפדור עיצבה, הפכה במהרה לביטוי של יוקרה ומעמד בקרב נשות המאה ה- 18. הסטייל הגיעה למצב בלתי ייאמן כשייצרו קונסטרוקציה מתכתית מיוחדת רק לשם שהפומפדור יהיה מספיק גבוהה ויחזיק יותר. במאה ה-20, הסטייל והתסרוקת חזרו לפופולריות, והפעם אלביס פרסלי, שכבש את העולם עם קולו המדהים וללא ספק יופיו הכובש הספיק לעשות ריקאמבק לסטייל עיצוב השיער. כולם עיצבו פומפדור- רוקנרולרים, אנשים רגילים, צעירים, נשים, גברים כולם! לגברים זה היה סטנדרטי לחלוטין לבלות כשעה בעיצוב השיער כל בוקר.

unsplash.com - Cristina Gottardi

Susan Mohr-unsplash.com

 

מה הלו"ז:

מה אומרת שיטת הפומפדור והסטיילינג עצמו - היום במציאות עם "פומפדור" למעשה הרבה יותר קל. כמובן ללא קונסטרוקציות אבל עם מבחר עצום של חומרי עיצוב ומכשירים חמים שיסייעו לעצב ת'שיער, עם שילובי גזירות ותספורות בטכניקות שונות, תספורת זו מהווה פתרון אוניברסלי לכל גיל, מבני נוער ועד המבוגרים.

פומפדור – עם נפח בחלק העליון (הפדחת), צידי רכות בדירוג חלק ורך (לדוגמה, בשילוב עם טכניקת ה-Fade). שיער ארוך בין קטע המצח לבין קודקוד הראש. באמצעות מוצרי עיצוב מסרקים את אורך השיער כלפי מעלה ומשחקים אחורה או לצד עד העיצוב הרצוי.

זה באמת תלוי בהעדפה האישית שלך ובמבנה הפנים שלך, על זה בהחלט נדון בהמשך.

סלמן אבויוסף- בוגר בית הספר לעיצוב שיער מוטיה רובין- אלוף אירופה 2020

איך עושים תספורת לגבר פומפדור?

סה"כ רוב הספרים – מומחי הברברינג די מכירים את התספורת, עבורם שיטות הגזירה הן די סטנדרטיים, אך היד והרגש האמנותי האישי של כל אחד ממעצבי השיער כמו גם אמצעי העיצוב והמוצרים משחקים תפקיד חשוב בעיצוב הסופי. 

שאלת כיוון עיצוב השיער וצמיחת השיער מאוד משפיעה על התספורת ואפילו די מכרעת: זה לגמרי תלוי בדרישות שלך. הספר יכול להציע את סוגי הפומפדור המתאימים לך. בלי קשר לשביל או לצד שאליו אתה רגיל להסתרק, אתה צריך לבחור רק כיוון אחד - כדי שהשיער יתרגל לעיצוב ויהיה עם נפח ככל האפשר. כעיקרון, התספורת נעשית בשני שלבים, על שיער רטוב ולאחר יבוש ועיצוב מברשת עגולה ופן במיוחד באזור הפוני ולאחר מכן חשוב ממש לעשות את הפינישים- הגימורים האחרונים באמצעות מספריים מדללות.

תסמוך על מעצב השיער שלך, ספרי גברים - בברבריות, ובכלל אנשי מקצוע בהחלט יסייעו לך ויתאימו לסגנון האישי שלך את המראה המושלם ויעניקו כמה טיפים לטיפול ועיצוב השיער. ברוב המקרים, שיטות גזירה בהחלט משפיעות עד כמה יהיה לך קל לעצב ת'שיער אבל בתכל'ס הן לא שונות זו מזו בהרבה, לעומת זאת עיצוב השיער ביום יום תלוי לחלוטין בשיטת העיצוב האישית שלך.

סלמן אבויוסף- בוגר בית הספר לעיצוב שיער מוטיה רובין- אלוף אירופה 2020

ובכל זאת, בוא נכיר כמה סוגים של תספורת פומפדור ואיזה מהם עדיף לך לבחור:

במקום הראשון במדרג ביקושים היא כמובן קלאסיקת הז'אנר – תספורת פומפדור בשילוב טכניקת Fade (מאנגלית "fade" – הדרגה ערפילית, היעלמות הדרגתית "ללא קווים" בין המעברים).

אחת המבוקשות בז'אנר: מעבר "מעורפל" באורכים בין הטופ של הפדחת לבין האורכים באזורים הנמוכים יותר שבגובה האוזניים. תספורת מתאימה לגברים בכל הגילים.

כמובן דורשת עיצוב יומיומי ותחזוקה.

את המקום השני בביקושים תופסת – ה- UNDERCUT הפומפדור עם המראה הפשוט שלו - UNDERCUT (מאנגלית " - undercut גזירה תחתית").

אמנם ברמת העשייה הי די פשוטה ללא דירוגים אך בכל זאת היא הגרסה הנועזת יותר – האקסטרווגנטית ביותר של תספורות פומפדור. עם נפח מקסימלי ועם רוב שיער מוברש לצד עם שביל צד מודגש. צידי רכות קצרים מאוד או מגולחים לחלוטין, מה שיוצר ניגודיות ומבחינה ויזואלית, תספורת שהופכת לבעלת נפח עוד יותר.

תחזוקת תספורת פומפדור לגבר:

אז ככה, לעתים תכופות יותר תצטרך לבקר במספרה. כי לתחזק תספורת עם קצרה בצדדים חייבים לרענן.

זקן? שפם? פאות? -שלושת המרכיבים במלתחת הגבר המחוספס - אז איך אתה מעדיף אותם? זקן הוליוודי, וורדי או גריוולדי, לא משנה איך, עם תספורת פומפדור תיראה מיליון דולר (לכל הפחות) זה בתנאי ואם בכלל מתאים לך זקן כך או כך את זה תחליט בעצמך.

הפומפדור יכול להתאים לך בכל מצב, גם אם בכל זאת צפיפות הזקן שלך לא מספיק מלאה והזקן אצלך הוא בעצם זקנקן דליל או שצומחות לך זיפים קצרים של "לא התגלחתי שלושה ימים" אז בכל אופן כל אחד משילובי הפומפדור, יתאימו לך.

שני היבטים מאוד חשובים בתספורת לגבר פומפדור!

1.מבנה הפנים

2. זמן להקדיש לעיצוב.

אז אם מבחינת הזמנים הסתדרת, תסתדר גם עם מבנה הפנים. אנשים עם פנים עגלגלות או מאורכות יכולים לנסות אינסוף סגנונות בוואריאציות שונות של פומפדור,בלי לחשוש משינויים מרחיקי לכת. רק המלצה קטנה אך חשובה לבעלי פנים עגולות היא – כן לקצר ממש בצדדים! שילוב עם- Fade יקנו מראה פנים מאורך טיפה והתספורת תהיה בול תפורה עליכם.גם לבעלי מבנה פנים משולשות, תספורת פומפדור די מתאפשרת, אבל לא כדאי לבעלי עצמות לחיים רחבות ומצח צר. במקרה כזה עדיף להימנע מהגבהה יתרה של הבלורית "הפוני", עדיף להרחיב ת'פומפדור באיזור העליון של בפדחת.

לאנשים עם מבנה פנים מרובע, דירוג ב-Fade, לא רעיון טוב. הסיבה היא שזה יגרום למראה ראש ופנים רחבים יותר, במקרה כזה כדאי להשאיר מראה מלא יותר בצדדים ולתת דגש על גובה השיער ועל פוני מחודד אגב פומפדור זה לא רק לבעלי שיער חלק אפשר בהחלט להגשים חלום גם למתולתלים!

איך? שתי אפשרויות:

1. באמצעות פן עד החפיפה הבאה.

2. באמצעות החלקת שיער עד חצי שנה.

אפשרויות בלתי נגמרות בעיצוב שיער וסטיילינג מעניקים לגבר ליהנות משינויים בשיער בלי שום מגבלה! (אל תשאלו על " מה אם יש קרחת", כי נשלח אתכם ישר לטורקיה. אבל על זה נרחיב במאמר הבא

אז אם המאמר נתן לך השראה וחשק ללמוד את תחום הברברינג וליצור תספורות משל עצמך,

זה הזמן! ללמוד – קורס תספורות גברים - ברברינג המקיף והמקצועי בישראל

הקורס הייחודי מעניק למשתתפים: כלים, ידע וטכניקות ייחודיות על עולם הגזירות, תכנים לימודיים נרחבים ומעמיקים בתחום תספורות הגברים ספרות גברים ועיצוב זקנים ברמה הגבוהה ביותר וכל זה תוך ליווי צמוד ותמיכה מלאה - שלב אחר שלב.  לחיילים ניתן ללמוד בקורס גם ע"ח הפיקדון הצבאי. קבוצות למידה קטנות, הסבר מעשי אישי וחומרי לימוד שלא מלמדים באף בית ספר אחר בישראל.

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם המידע המלא על קורס ברברינג - לימודי ספרות גברים

ברצוני לקבל ניוזלטר ועדכונים אודות קורסים ומבצעים

שיער בתקופת הרנסנס

תספורות גברים מהעבר וההווה: מהם הטרנדים ששורדים עד היום?

מסע בזמן: תספורות גברים שכבשו את המאה ה-20

"מה שהיה הוא שיהיה.."  כתב שלמה המלך.. אמנם כאן לא נרחיב על האופנה של לפני יותר מ- 2000 שנה.. אבל תמיד כיף לצטט אחד משלנו!

אמנם תעשיית האופנה והשיער בפרט נהנית מחידושים מתקדמים אבל תכל'ס כל חדש.. הוא בעצם הישן שנשכח. כעת ננסה לשחזר את ההיסטוריה ובכתבה הבאה נשתדל לעשות לכם קצת סדר בהיסטוריה!

לימודי עיצוב שיער בטיקטוק? זה לא טרנד זה מקצוע!

עמוד הטיקטוק של מוטיה רובין - בית ספר לעיצוב שיער הפך לדף הכי חם למשתמשי הטיקטוק. 

מוטיה רובין מנגיש את העולם הנחשק של לימודי עיצוב שיער גם לטיקטוק עם מגוון רחב של המלצות טיפים מקצועיים וקלילים.

בין אם שאלתם איך עושים תסרוקת, או מספרים גברים, כל הסרטונים הכי חמים מהאקדמיה בעמוד הטיק טוק. אז תתחילו לעקוב!

שיער בתקופת הרנסנס

לימודי ברברינג בתקופת הרנסנס? לא! אבל גלו על התלתלים של מיכלאנג'לו

תספורות גברים מתקופת הרנסנס

הרנסנס נותר עד היום מקור השראה לאדריכלים ומעצבים. אבל האם אפשר לומר את אותו הדבר על עיצוב השיער לגברים? טוב אז.. אמנם במסגרת לימודי ברברינג בבית ספר לספרות גברים כבר 500 שנה לא מלמדים על הטרנדים של תספורות מתקופת הרנסנס..  אבל תמיד טוב להרחיב אופקים וללמוד על תקופות בהיסטוריה האנושית בייחוד כשמדובר בתחום תספורות גברים. 

לרבים, הרנסנס מקושר לפריחה תרבותית, וזה בהחלט נכון. בתקופה זו יצרו את יצירות המופת שלהם מיכלאנג'לו, לאונרדו דה וינצ'י, רפאל. עברו כמה מאות שנים, הופיעו סגנונות חדשים, אך תקופת הרנסנס ממשיכה להוות מקור לרעיונות ולהשראה למעצבים ואדריכלים. האם אפשר לומר זאת גם על עיצוב השיער ולתספורות גברים?

למרות שתספורות גברים של אותה תקופה עשויות להיראות לנו מיושנות, הרנסנס היווה תקופה משמעותית גם בתחום עיצוב השיער.

כאן נסקור אילו תספורות היו שיא האופנה בתקופת הרנסנס והאם יש להן מכנה משותף עם התספורות בנות זמננו.

איטליה: תלתלים ופאות לחיים

תקופת הרנסנס החלה באיטליה. מרכזי ההתפתחות של הסגנון החדש היו שלוש ערים איטלקיות – פירנצה, רומא וונציה. פירנצה וונציה הכתיבו את המגמות הן באמנות והן באופנה ובפרט בתספורות גברים.

בפירנצה היו פופולריות תספורות "כדוריות" בעלות נפח המגיעות עד הכתפיים, מקסימום עד השכמות. הן היו נפוצות בקרב כולם, גם בקרב העניים ועד האריסטוקרטים. את השיער בצדדים ובעורף קיצצו כך שיקבלו צורת חצי עיגול. השביל היה ישר, הפוני קצר, אך אפשר היה גם בלעדיו. כדי להוסיף נפח לשיער, היו מסלסלים אותו.

תספורות בתקופת הרנסנס

תספורת פופולרית נוספת בפירנצה הייתה "תספורת האיכר", שהופיעה כבר בימי הביניים. בתספורת זו, השיער נגזר קצר סביב הראש, והותירו פוני עבה במצח.

תספורות ה-"וונציאנים" של אותה התקופה דמו מאוד לתספורות ה-"הפירנציאניים". בנוסף, חובה היה לשלב כובע כחלק מלוק התספורת. לרוב, הגברים היו בוחרים כובעים קטנים הדומים לברט. הכובעים יכלו להיות מעוטרים עשירים בכל מיני אביזרים ואקססוריז אופנתיים. האיטלקים לבשו גם כובעים עם שוליים, כובעי פז, מצנפות וכובעי ברדס.

בשנות ה-70 של המאה ה-15 נכנסו לאופנה האיטלקית פאות לחיים מסולסלות בצורת עיגול. נערים היו מגדלים שפם או פאות לחיים קצרות עד אמצע האוזניים. יש לציין כי עד אותה תקופה, היו חייבים לגלח את הפנים לחלוטין: זקן ושפם נחשבו לסמל בגרות.

ספרד: תספורות קצרות ושיער מוברש לאחור

בספרד של תקופת הרנסנס, כמעט ולא היו תספורות ארוכות. פשוט כי השיער הפריע לענוד צווארונים מרובי שכבות, שכונו גם "ראף" או "פריזה".

הספרדים היו מברישים את השיער לאחור או גוזרים אותו במדרגות. הפוני היה מתולתל בתלתלים גדולים. היו גם פאות (נוכריות), אך רק גנדרנים לבשו אותן. העניים הסתדרו עם תספורת "איכר", עליה כבר דיברנו, וצורה של "תספורת קערה" תספורות בתקופת הרנסנס

צרפת: חיקוי תרבויות אחרות ו"תספורת קיפוד" (קוצים)

התחלת הרנסנס בצרפת מקושרת לפלישת כוחותיו של שארל השמיני לאיטליה בשנת 1494. לפי גרסה אחרת, תקופת הרנסנס החלה במדינה כבר באמצע המאה ה-15.

במאה ה-16, החצר הצרפתית הפכה לפאר הגדול ביותר באירופה, אך מגמות האופנה לא הוכתבו על ידה: הייתה השפעה חזקה של איטליה וגם של ספרד. במחצית הראשונה של המאה ה-16, הצרפתים הלכו עם תספורות וכובעים דומים לאלה של הספרדים, וסלסלו את שיערם. תלתול היה פופולרי במיוחד בקרב אצילים מבוגרים.

בשנות ה-20 של המאה ה-17 נכנסו לאופנה תספורות קצרות. לפי אחת הגרסאות, הגברים הפסיקו ללכת עם תספורות ארוכות בגלל הצווארונים הספרדיים הגבוהים שהיו מקובלים אז. אך ישנה גם גרסה אחרת, מעניינת יותר: במהלך משחק כדור שלג, נפגע פרנסואה הראשון בראשו. הרופאים המליצו לו לגזור את השיער קצר, והמלך לא יכול היה לעשות אלא לציית. כך הופיעה תספורת הקיפוד, שפופולרית עד היום (קוצים)

במחצית השנייה של המאה ה-16, גברים הלכו עם תספורות באורכים שונים, אך המשותף להן היה עיצוב אחד: השיער במצח היה מסורק כלפי מעלה באמצעות מסרק.

הנרי הרביעי הכניס לאופנה תספורת קצרה עם סלסול, שקיבלה את שמה על שמו. העיצוב החדש  של המלך לוותה בזקן קטן מחודד ובשפם מסולסל.

 

ללמוד ספרות גברים - BARBER SHOP

מה נכון? ברבר או ספר גברים? גם אתם מבולבלים? הנה לכם תשובות לשאלות המטרידות! 

משחר ההיסטוריה הגברים דאגו לטיפוחם האישי, התספורת, הזקן והמראה החיצוני היה חלק בלתי נפרד מהופעה יומיומית נאה יותר.

המספרות הראשונות ה-"ברבא" (מלטינית "BARBA" –שפירושו  זקן) הופיעו ביוון העתיקה.

מספרות גברים - ברברשופ הקלאסי

כבר משלהי המאה ה-18, ה- BARBERSHOPS התפשטו ברחבי אירופה ואמריקה. באותה תקופה במספרות – "הברברשופס" היה המקום בו יכולת לא רק להסתפר, לעצב את השיער, לקצץ את השפם ולסדר את הזקן, אלא גם מקום בו יכולת לתפוס רגע של נחת מכל תלאות החיים, הרוטינה היומיומית, בקיצור מקום בו ניתן היה להירגע.  שיחה טובה עם ה-BARBER האישי שלך (הספר) שתיית קפה או וויסקי בחברת הגברים השכונתית.  

בתחילת שנות השבעים, בעקבות תנועות החופש והשלום של אותם הימים בארה"ב החלו השינויים ברוח האופנה והסטייל, תנועות החופש ותקופת ההיפסטרים כבשו גם את אירופה.. הגברים העדיפו את שיערם ארוך וחופשי, בעקבות כך תרבות הברברשופ הושפעה וחוותה דעיכה זמנית. בשלב זה הופיעו מכוני יופי שהעניקו תחת קורת גג אחת את שירותיהם לנשים ולגברים כאחד - מספרות יוניסקס.

 בישראל, מספרות הברברשופ החלו להופיע שוב בסוף המאה ה-20 עם התפתחות הרשת החברתית והעברת המסרים והתכנים המידית ובייחוד האינסטגרם. עידן חדש בהתפתחות מספרות גברים ייעודיות הפך את מקצוע הברברינג למקובל ופופולרי הרבה יותר. כיום מספרות הגברים - הברברשופ לא מדברות רק אופנה, סטייל וטרנד אלא מציגות מקצוע יוקרתי ודרך חיים!קורס ספרות גברים בית ספר לעיצוב שיער

כעת במאה ה-21 לגבר יש אינספור אפשרויות בחירה בין קשת רחבה של שירותי טיפוח במיוחד עבורו במספרה. לקוחות הברברשופ לא מסתפקים רק מתספורת גבר טובה, איכותית ומעיצוב מדויק של הזקן, הם יכולים לבחור גם במגוון רחב של שירותי טיפוח כמו: צבע לשיער, החלקת שיער, החלקה בזקן, מניקור ופדיקור לגברים, טיפולי פנים ייעודיים, שעווה לגבר, הסרת שיער לגבר ועוד. זהו עידן חדש בו ענף המספרות בכלל ותרבות הברברינג בפרט מתייעלת ומתפתחת במהירות ותופסת נתח מכובד בענף מקצועות היופי בישראל.תלמיד קורס ספרות גברים

קורס תספורות גברים ועבודה במספרת BARBER

בפקולטה לספרות גברים ב- MOTIE RUBIN - בית ספר לספרות גברים בישראל, יש דרך מתקדמת להביא את התלמידים ללא כל רקע וללא ניסיון קודם למצוינות ולהצלחה בתחום.    

קורס ספרות גברים באקדמיית מוטיה רובין מכין את הקרקע היציבה והבטוחה להצלחה בתחום הברברינג.

רפאל רובין ממובילי הענף ואחד המדריכים הבולטים בתחום אומר - "כידוע, בתחרויות יש תמיד מקום שני או שלישי..אך אין להסתפק בכך! השאיפה תמיד חייבת להיות ה-"ברבר-מאסטר" לא מספיק להכריז על עצמך שהינך הטוב ביותר, מציין רובין "אתה חייב להיות מקום ראשון באמת" כידוע קיימים סוגי שיער שונים בין אם בישראל או בין אם בעולם, בייחוד בארץ שהיא ברוכה בקיבוץ גלויות כשם שקיימים אוכלוסיות שונות ומגוונות, ספר גברים אמור להיות מסוגל להכיר לא רק את מגמות האופנה והטרנדים הרווחים באינסטגרם.. הרי בתכל'ס, תספורת גבר, היא לא רק פייד ודירוגים מאפס עם שבירת קווים.. חייבים לתת מענה גם ללקוחות שהטרנד והאופנה הם לא בדיוק נחלתם.רובין מציין כי "ידע ושליטה מוחלטת באלמנטים חשובים מתוך תוכנית הלימודים באקדמיית מוטיה רובין תוך שימוש בכלים נכונים במספריים מדללות ובמספריים לגזירה משפרים לבלתי היכר את תוצאות הגזירה"

לימודי ספרות גברים תספורות גברים זה לא רק פייד ודירוגים קצרים

אז אם בחרת ללמוד מקצוע רווחי לחיים ובחרת דווקא ב קורס ספרות גברים, אל תפספס את הקורס שלנו!

במסלול לימודי ה- BARBER SHOP - תכירו טכניקות עיצוב תספורות גברים וילדים, זיהוי סוגי שיער, זויות גזירה ומתיחות. סטיילינג תואם בהתאמה ייחודית ללקוח. לימודי עיצוב זקנים והחלקות שיער לגבר - הזקן המעוצב הפך להיות חלק בלתי נפרד ואף חשוב לא פחות מהתספורת עצמה כמו גם שירות להחלקת שיער

מה לומדים בקורס:

 • יסודות עיצוב השיער - תרגילי יסוד, פיתוח מיומנות
 • אחיזה נכונה בכלים וידע מקיף בשימוש מספריים מדללות
 • מספרים לחיתוך רגיל, הכרת הכלים והשימוש במכונות תספורת
 • מכונות פיניש ומכונות גילוח.
 • חפיפה ואבחון מבנה הגולגולת היכרות עם
 • סוגי שיער והכנה לקראת עבודה מעשית
 • שיטות לתספורות באורכים שונים בשילוב - דירוגים בשיטת טייפר, פייד קאט - לואו, ומדיום
 • שיטות לתספורות גברים קלאסיות באמצעות מסרק ומספריים
 • שיטות לתספורות גברים באמצעות מכונת תספורת
 • מכונת פיניש - מכונות גילוח ותערים
 • שיטות לתספורות קלאסיות - יומיומיות
 • שיטות לתספורות א-סימטריות
 • עיצוב וטיפוח הזקן
 • החלקת שיער לגבר
 • סקירת טרנדים עולמיים ברשת החברתית
 • פסיכולוגיה ויחסי לקוח ומעצב שיער
 • עיצוב שיער באמצעות מכשירים חמים
 • פרקטיקה - יישום התרגילים עם מודליסטים!

הסבר מעשי אישי וחומרי לימוד שלא מלמדים באף בית ספר אחר בישראל.

 

מעוניינים בפרטים נוספים? קבלו מידע מקיף אודות הקורס. מלאו פרטים:

ברצוני לקבל ניוזלטר ועדכונים אודות קורסים ומבצעים

חיילים משוחררים בונים עתיד מקצועי טוב יותר בתחום הברברינג!

חיילים משוחררים בונים עתיד מקצועי בתחום הברברינג!

 "תשקיעו בשיער הוא תמיד בצמיחה" (רפאל רובין, המנהל האמנותי של מוטיה רובין רשת בתי הספר לעיצוב שיער) ובפרט אם מדובר בברבריות.

דור ה-Z שבר בשנים האחרונות את הרקורד בתעשיית הבארברינג הבינלאומית עם הפריחה המובהקת של תעשיית הברברשופס ועולם האסתטיקה לגבר וכל זה בזכות פופולאריות פלטפורמת הרשת החברתית שהיוותה את החשיפה לרעיונות מכל העולם והשראה להתפתחות מקצועית ולפתיחת מאות אלפי מספרות גברים ברחבי העולם, המתמקדות בטיפוח לגבר.

מוטיה רובין בית ספר מספר 1 ללימודי עיצוב שיער ו בית ספר לספרות גברים, מתמקד בהכשרת תלמידים.

יסוד החזון של מוטיה רובין בית ספר לספרות, עומדת השאיפה להעניק למעצבי שיער, ולמקצועני הברברינג (ספרי גברים מקצוענים) הזדמנות לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, לקדמם ולייצגם לרמה וסטנדרטים גבוהים ובינלאומיים.

לימודי ספרות גברים
לימודי ספרות גברים

לשם כך, אנו עושים הרבה יותר מלהכשיר את דור העתיד בעיצוב שיער! העשייה שלנו בבית הספר לעיצוב שיער מעודדת הרחבה של מודעות, יצירתיות ודמיון באופן מתמיד. הדבר יוצא לידי ביטוי, באירועי ההעשרה, סמינרים, השתלמויות, כנסים בינלאומיים, אליפויות, תחרויות בעולם ובארץ, כיתות אמן ועוד הרבה אירועים המופקים על ידינו הין בישראל ובין אם מחוצה לה.

חטיבת הברברינג - לימודי ספרות גברים בבית הספר לעיצוב שיער מוטיה רובין, מציעה מגוון גדול של קורסים עבור מי שרוצה להתחיל מרמת אפס וגם עבור מי שמצפה לשדרג את הידע הקיים.   

רפאל רובין אומר "אנחנו מובילים את התלמידים שלנו למצוינות, לעצמאות כלכלית וחופש עסקי שמקנים לתלמידים שלנו את יכולות התמרון הטובים ביותר בעסק העתידי להרגיש בטוח באופן מקצועי תוך כדי ביצוע התספורת באופן עצמאי, כמו גם מעניקים כלים פרקטיים לפתיחת עסק ומלמדים לא רק את שיטות הגזירה המתקדמות, אלא גם ניהול עסקי בטוח. אנו דוגלים בהצבת יעדים ומתמידים בהם תוך דאגה מקסימלית לתלמידים באופן אישי ומסור"

קורס ספרות גברים
קורס ספרות גברים

חיילים משוחררים רבים פונים ללימודים מייד לאחר הטיול הגדול, וחלקם אינם יודעים היכן ניתן ללמוד את מסלול הלימודים בו הם חפצים ולשלם עבורו באמצעות הפקדון.

חיילים משוחררים רבים מוצאים את עצמם חסרי אונים לאחר הטיול הגדול. הראש עדיין במזרח או בדרום אמריקה, ופתאום צריך להפוך למבוגרים ולהחליט את אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיים, זו שהתחמקנו ממנה מהילדות: "מה אנחנו רוצים להיות כשנהיה גדולים", כי זה הרגע שבו אנחנו כבר גדולים ואי אפשר לדחות יותר את ההחלטה.

מה שהופך את ההחלטה לעוד יותר קשה הוא שחיילים משוחררים רבים אינם מודעים לכל זכויותיהם. מה אפשר ללמוד ספרות גברים גם על חשבון הפיקדון? רגע ואם עשיתי שירות לאומי?

ללמוד ספרות חשבון הפקדון!

אם אתם פונים ללימודי עיצוב שיער או ללימודי ספרות גברים בבית הספר לעיצוב שיער מוטיה רובין, תוכלו לנצל את כספי הפקדון!

אם ברצונכם לדעת פרטים נוספים, הנכם מוזמנים לפנות אל יועצות הלימודים שלנו שישמחו לסייע לכם ולענות על כל שאלה.

השירות אינו כרוך בתשלום.

ברצוני לקבל ניוזלטר ועדכונים אודות קורסים ומבצעים

ספר גברים או ביזנס מן?

ספר גברים או ביזנס מן? שניהם! יזמות עסקית למעצבי תספורות גברים 

יסודות הצבע בשיער

יסודות הצבע בשיער - כזה שיעור מעצבי שיער בישראל מזמן לא קיבלו

אם כבר קורס כימיה ויסודות הצבע לשיער, אז ארגנו חשיפה מקיפה ליסודות הצבע ושטיפות הצבעים וכל זה בלי סודות בדיוק כמו שאנחנו אוהבים! אם גם אתם שואלים איך להגיע לתוצאת הצבע המושלמת ואתם ניצבים מול אתגרי צבע, זה בול בשבילכם! מסלול מקצועי למעצבי שיער בכל הרמות.

MATRIX פרופשיונל והמדריכים הראשיים של בית הספר לעיצוב שיער MOTIE RUBIN בהרצאות והשתלמויות למעצבי שיער מתקדמים.
בסדרת ההדרכות מתחילת השנה, (ו..אנחנו רק בתחילת פברואר) התכנסו מאות מעצבי שיער ואנשי מקצוע באקדמיה של מוטיה רובין בתל-אביב ובחיפה לסדרת קורסים מתקדמים בנושאי גזירות שיער וצבע (ת'אמת, כזה שיעור מעצבי שיער מזמן לא קיבלו!)

בשני סבבים לאורך הסדנאות, הציגו באקדמיית מוטיה רובין את שיטות הגזירה המתקדמות שפותחו באקדמיה ושיטות צביעה עם מותג הצבעים MATRIX. הקולוריסטית - אינה פלטונובה העמיקה בהסבר מקיף לאורך ולרוחב את השימוש באלמנטים שבצבעי השיער. 


מעצבי השיער מוטיה רובין ורפאל רובין, אשר ניצחו במקצועיות מהפנטת על הדרכה מרתקת ויצירתיות אינסופית.
הדגימו 4 מראות וטרנדים שנוצרו עם הגוונים החדשים של מטריקס. ההשתלמות נערכה בהשראת Academy Look & Learn באווירה לימודית עם שאלות-תשובות בלייב, ובמרכזו המשפט הגורס "על מנת להיות בלתי ניתנים להחלפה אתם חייבים תמיד להיות שונים" (קוקו שאנל).

אינה פלטונובה

צבע לשיער


השימוש בסדרת צבעי השיער MATRIX SoColor הפרמננטיים החדשה בשילוב עם גווני טון על טון מסדרת Acidic פותחת בפני מעצבי השיער צוהר ליצירתיות אינסופית:
הדגשת גוון – מעניקים מגע אינטנסיבי לצבע השיער ומדגישים את תוצאת הגוון.
ניטרול גוון – מעצב השיער עושה שימוש יומיומי בידע ובמיומנות שלו כדי לתקן "טעויות צבע"; תוצאות נועזות מידי, צבעים דהויים ועוד. באמצעות הגוונים החדשים ניתן לתקן מצבים אלו.
אפקטים מיוחדים – גוונים חמים או קרים ייחודיים המעניקים למעצב השיער אפשרויות אינסופיות להשראה ויצירה.

מוטיה רובין ורפאל רובין בפעולה


באירוע עצמו מסרו מוטיה רובין ורפאל רובין: "SoColor Sync MATRIX מאפשרים לנו למעצבי שיער יצירה אינסופית. מדובר בכלי בעל משמעות רבה לכל מעצב שיער, המעניק יכולת לנטרל גוונים לא רצויים ולהעשיר גוונים קיימים. מעצב שיער שרואה את הלקוחה שלו, ב-MATRIX יוכל למצוא מענה מעולה לכל אופי: Matrix SoColor הוא כלי טכני עם משמעות יצירתית רחבה".

מתוך קורס תספורות

קורס עיצוב שיער

 רוצים לקבל פרטים בנושא תוכניות הלימודים? 

מלאו את הפרטים כאן:

ברצוני לקבל ניוזלטר ועדכונים אודות קורסים ומבצעים

 

קורס ספרות גברים מקצועי - קורס Barber

הגבר והזקן- קורס תספורות גברים מקצועי מהמכונה ועת התער!

בית הספר ללימודי עיצוב שיער

רשת בתי ספר לעיצוב שיער ומקצועות היופי המובילה בישראל. מוטיה רובין הוא התשובה הישראלית ללימודי אופנת השיער העולמית.
מבחר קורסים לעיצוב שיער ברמות שונות המשלבים בתוכם את האהבה והתשוקה לאופנה, לאיכות ולעיצוב שיער יחד עם המהות הישראלית שמקורה באופי שלנו כאנשים וכמעצבי שיער – מקצוענות, אנרגטיות, צבעוניות, אורבניות, חופשיות ושמחה.
MISRAD-KALKALA
omc-israel
בית ספר ללימודי ספרות ומקצועות היופי

הצטרפו לניוזלטר שלנו

התחברות תלמידים