צמות שקולעות בול! הכל על עולם הצמות

בשמלה אדומה ושתי צמות..הי,אבל לא רק! בואו נתחיל מההתחלה

רגע לפני שנרשמים ל קורס צמות הנה כמה מושגים שיסגלו אתכם לתחום המרתק -  צמה היא בעצם מבנה המורכב ממספר גדילים ארוכים וגמישים הקלועים זה בזה. הקליעה הייחודית של הצמה מאופיינת בצורה של "זיגזג", בה כל אחד מהגדילים חופף לשאר כך שמתקבלת צורה סימטרית בעלת סדר מובנה ואחיד.

אחד החומרים הנפוצים ביותר לקליעת צמות, הוא השיער האנושי. השיער שלנו מהווה חומר גלם מושלם לקליעת צמות בתסרוקות שונות. הצמה מצד אחד מאפשרת עיצוב מהודר של מראה השיער מבחינה אסתטית ומצד שני, שומרת על השיער אסוף ומסודר, לעיתים אפילו ללא צורך באביזרים נוספים (כמו גומיות לשיער).קורס צמות

לטכניקת הצמה יש גם שימושים רבים נוספים. פעולת הקליעה יוצרת חבל חזק ועבה שניתן להשתמש בו במקרים המחייבים נשיאת משקל כבד. למשל חבלים המאבטחים מטפסים בטיפוס הרים, גם הם מיוצרים בטכניקת הצמה. בתחום החשמל אנחנו נתקלים בצמות במטרה לשמור על סדר החוטים וכבלי החשמל ובכך למנוע סיבוכים וקשרים מסוכנים.

צמות מיוחדות לשיער - בעולם התסרוקות ועיצוב השיער יש לא מעט שימושים לצמות ככלי עיצובי. צמות צמודות לראש, צמות מיוחדות, צמות בשימוש בתוספות שיער וכמובן מגוון רחב ובלתי נגמר של בניית השיער בשילוב צמות. השימוש בצמות בעיצוב תסרוקות יכול להיות כקישוט קטן לתסרוקת שלמה, או גם ככלי המרכזי ממנו מורכבת התסרוקת.

צמה סינית - את הצמה הסינית אתם כבר בטח מכירים, נקראת לעיתים גם "צמה רקומה" או "צמה צרפתית". צמה סינית במבנה הכללי היא צמה פשוטה לכל דבר, עשויה משלוש קווצות שיער וקלועה בצורה פשוטה, אבל עם טוויסט. הצמה מתחילה קרוב לקו השיער במצח,מהודקת בצמוד לראש עד העורף ומשם ממשיכה לצמה רגילה. טכניקת הקליעה של הצמה הסינית מחייבת תשומת לב וריכוז, מתחילים בחלק קטן מהשיער ובמהלך הקליעה מוסיפים קווצות שיער לכל אחד משלושת הגדילים בתורו. כך נוצרת צמה שהיא צמודה לראש ומקנה מראה מהודר, מיוחד ומוקפד.

צמות אתיופיות - הצמות האתיופיות מיועדות להתמודדות עם השיער האתיופי או השיער האפריקני,שהוא בהרבה מהמקרים מאתגר מאוד לסידור. הצמות מאפשרות מצד אחד לחסוך את המלחמה היום יומית עם השיער ולשמור על מראה מסודר באופן קבוע ללא קושי, מצד שני, הצמות מייצרות מראה ייחודי ויפה ומשמשות כתסרוקת קבועה. ניתן ליצור צמות בסגנונות שונים כך שאפשר גם להחליף תסרוקות מסוג אחד לאחר. אך הצמות האתיופיות נחשבות כתסרוקת קבועה, לוקח זמן רב לקלוע אותן בצורה מקצועית והן אינן מתפרקות במקלחת.לימודי צמות

תסרוקות עם צמות - ישנן תסרוקות המבוססות על צמות צמודות לראש, תסרוקות המבוססות על צמות "מפוזרות" או גם תסרוקות הבנויות מצמה מפוזרת (אחת או יותר) שמוצמדת לראש בבניית התסרוקת לגובה.אם מעניין אתכם ללמוד על עיצוב תסרוקות באמצעות צמות, או שמתחשק לכם ללמוד טכניקות מיוחדות ומפתיעות לקליעת צמות, אתם מוזמנים כבר עכשיו להירשם לקורס עיצוב שיער באמצעות צמות באקדמיה.

האקדמיה ללימודי עיצוב שיער – מוטיה רובין

03-6091515 | יגאל אלון 159, תל אביב

04-8484063 | הנביאים 26,  חיפה